hizliyiz.com

Sonuçları Filtrele

Fiyat (TL)

-

Ayyıldız Yüzük

ayyıldız yüzük

Bu kategoride Ürün bulunamadı.

Ayyıldız yüzük gibi yüzükler özellikle erkeklerin kullanımı için tasarlanmış gümüş erkek yüzükleridir. Erkeklerin gümüş yüzük kullanımına olan ilgisi çok eski zamanlarda başlamıştır ve bundan yaklaşık 20 yıl önce hemen hemen her erkekte görmeniz mümkündü. Ancak günümüzde de bunu kullanan oldukça geniş bir kitle bulunmaktadır. Biraz daha ciddi olan ve çok hoş bir görünüme sahip olan bu yüzükler farklı model ve tarzlarda tasarlanmaktadır. Daha çok siyah ve gri renk ağırlıklı olan bu yüzükler tüm kıyafetlerle uyum sağlayabilecek yüzüklerdir. Daha çok manevi değerlere göre seçilen bu yüzüklerde din ve ülke teması sıklıkla işlenmektedir. Sizler de istediğiniz konulara göre farklı modelleri bulabilirsiniz ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Günlük kullanım için oldukça uygundurlar. Ayrıca manevi yüzükler olacağından özel günlerde farklı ortamlarda kullanmanız da kimse tarafından yadırganmayacaktır.

Gümüş Ayyıldız Yüzük Modelleri

Ayyıldız yüzük, Mustafa Kemal Atatürk imzalı ya da portreli gümüş yüzüklerin yanı sıra Osmanlı tuğralı ya da Osmanlı armalı yüzükler erkek gümüş yüzükler arasında en çok tercih edilen modellerdendir. Gemi çapası ise son zamanlarda genç erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Daha yetişkin olan erkekler ise Mevlana detaylara sahip modelleri veya Osmanlı detaylara sahip yüzükleri kullanmaktadırlar. Son zamanlarda dizilerden esinlenerek tasarlanan gümüş yüzüklerde bulunmaktadır. Son zamanlarda popüler olmuş Diriliş, Kaçak gibi dizilerin içeriklerinden esinlenerek ve onların sembollerini içerek yüzükler etrafınızda görülmektedir. Ayyıldız yüzük gibi ulusal değerleri yansıtan yüzüklerin yanı sıra Arapça yazıyla ve hat sanatıyla süslenmiş dini detayları yansıtan yüzükler de bulunmaktadır. Bunlar arasında Allah yazılı, Arapça harflerin bulunduğu yüzükler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yüzük modelleri dışında gençlerin sıklıkla kullandığı kurukafa detaylı, at kafası şeklinde ya da daha sade parmak izi desenli yüzükler de oldukça dikkat çekmektedir. Her yerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu yüzükler her yaşta erkek için uygundur.

Taşlı ve Taşsız  Ayyıldız Yüzükler

Erkekler tarafından ayyıldız yüzük gibi daha çok taşsız modeller tercih ediliyor olsa da taşlı yüzük modelleri de sıkça tercih edilmektedir. Taşlı yüzük modelleri erkeklerin kullanımına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Yani fazla dikkat çekici olmayacak şekilde ve sade olarak dizayn edilmektedirler. Genellikle koyu renkler kullanılmaktadır. Ancak bordo gibi renkler de tercih edilebilmektedir. Zirkon taşlı yüzükler daha şık görünmektedir ve bunun dışında oniks taşla süslenmiş yüzükler de çok sevilmektedir. Bu yüzükler daha çok yetişkin erkekler tarafından kullanılmaktadır.