hizliyiz.com

Sonuçları Filtrele

Marka

  • Babydo2
  • Babyjem3
  • Bebekevi2
  • Bebitof2
  • Friendly Organic1
  • Johnsons Baby1

Fiyat (TL)

-

Bebek Bakım Ürünleri

Bebek Bakım Ürünleri

Limit:
11 sonuçtan 1 ile 11 arası görüntüleniyor.

 

Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir?

 

Bilindiği gibi bebeklerin yaşlarına göre ihtiyaç duydukları bebek bakım ürünleri de değişmektedir. Örneğin yeni doğan bir bebek ile bir yaşına yaklaşan bir bebeğin ihtiyaçları aynı olmayacaktır. Bakım ürünleri dendiğinde ise bu, temizlik ürünleri gibi temel bakımı sağlayan ürünlerden annenin bebeğe bakarken kullanacağı puset gibi ürünlere kadar geniş bir listeyi kapsamaktadır. Burada bebeğin bakım ihtiyaçları uzun vadeli kullanım için üretilenler ve tükenebilirler olarak sınıflandırılabilir.

Tüketilen Bakım Ürünleri

Tabii ki bebek bakım ürünleri denildiğinde akla ilk gelen ürünler temizlik ve sağlık ürünleridir. Bunlar arasında banyodan sonra uygulanan bebek yağları, göz yakmayan hafif şampuanlar, pişik ve konak gibi durumlar için özel kremler ile bebe sabunları sayılabilir. Katkısız, parfümsüz, alerji yapmayan, olabildiğince doğal ürünleri tercih etmek bu aşamada özellikle önemlidir. Yeni doğanlarda pamuk tercih edilse de ileriki dönemlerde aynı şekilde ıslak mendillere de dikkat etmek şarttır. Bu ürünler kullandıkları sürece tükenerek azaldığından bebek büyürken onunla birlikte ürünleri değiştirmek ve yaşına göre tercihler yapmak daha kolaydır.

Bir süre kullandıktan sonra değiştirilen diğer bakım ürünleri de biberon ve emziktir. Bu değişimin sebebi ise daha çok hijyen ve bebeğin değişen ağız yapısıdır. Çocuğun rahat beslenebilmesi ve ağız gelişimi adına esnek, yumuşak ve rahat bir biberon ve emziğin seçilmesi çok önemlidir. Genellikle yeni doğan setleri ile başlayan aileler sonrasında çocuğun ihtiyacına göre tercihler yapar kimi çocuklar emzik istemeyebilir örneğin.

Uzun Süreli Kullanılan Bakım Ürünleri

Bebek bakım ürünleri düşünüldüğünde bebeğin doğru oturması ve yatmasını sağlayanları seçmek önemlidir. Bu bebeğin sağlığı kadar güvenliği için de düşünülmesi gereken bir durumdur. Bu sebeple bebeğin doğumundan büyüyene kadar kullanılabilecek bakım eşyaları arasında puset, araba koltuğu, bebek arabası gibi ürünler sayılabilir. Bu ürünlerin büyütülebilir olması ya da yüksek ağırlıklara kadar taşıyabilmesi kullanım süresini daha da uzatacaktır. Kaliteli bir ürün alarak uzun vadede tasarruf yapmak mümkündür. Benzer bir şekilde oturaklar da uzun süre kullanılabilmektedir. Bu ürünlerin eğlenceli ve sevimli olması bebekleri bunları kullanmaya teşvik edebilmektedir. Ayrıca hem kullanımı hem de temizlenmesi kolay olan ürünler almak ebeveynlere zamandan kazandıracaktır.

Bebek bakım ürünleri arasında tabii ki kıyafet, battaniye, yastık gibi kumaş ürünler de yer almaktadır. Bunlar sonunda değiştirilecek olsa da aylarca kullanılabilmektedir. Bu ürünler satın alınırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta alerji yapmayan, doğal, yumuşak ürünler tercih etmektir. %100 pamuk ürünler bu alanda sevilerek kullanılmaktadır.