hizliyiz.com

Sonuçları Filtrele

Marka

  • Gumush33

Fiyat (TL)

-

Çocuk Bileklikleri

çocuk bileklikleri

Limit:
33 sonuçtan 1 ile 33 arası görüntüleniyor.

Hayatta çocukların kullandığında güzelleşen aksesuarlardan biridir çocuk bileklikleri. Çocukların hemen her eşyaları aslında sadece onlar kullandığı için bile özeldir. Ama bilekliklerde kolyelerde, tokalarda ya da yüzüklerde onlar için tasarlanan takıların çok daha şeker olduğunu kimse göz ardı edemez. Onların dikkatlerini çekmek için takının parlaması ya da gümüş, altın olması önemli değildir. Önemli olan çocuk ruhuna hitap eden bir takı olmasıdır. Çocuklar beynin gelişiminde farklı farklı nesneleri çok çeşitli hayalleriyle birleştirerek çeşitli eşyalara karşı ilgi geliştirirler. Seçtikleri takılar da bu şekilde onların hayal güçlerine hitap etmek durumundadır.

Çocuk bileklikleri üzerinde mutlaka çizgi kahramanlar ya da onları ifade eden nesneler bulunmalıdır. Bu sayede çocukların dikkatlerinin çekileceği amaçlanır. Ama daha büyük çocuklar özellikle ilkokul seviyesindeyse bilekliğinin üzerinde tanıdık harfler görmekten çok daha mutlu olur. O zaman çocuklara hazırlanan bileklik çeşitlerini de kategoriler halinde sunmak gerekecektir. yaş grubu ayrımı yapılarak hazırlanan bileklikler hem çocukların seçim yapmasında hem de beden ölçülerine alacakları ürünün daha uygun olmasını sağlamak adına kolaylık yaratır.

0 – 3 Yaş Grubu Çocuk Bileklikleri

Çocuk bileklikleri hem yaş grubuna hem de çocukların büyüklüklerine göre farklı farklı hazırlanırlar. Aslında bu bir anlamda çocukların sevecekleri tarza uygun bileklik üretmek için hazırda kullanılan bir yöntemdir. Okul öncesi dönem denen 0 – 3 yaş grubundaki çocuklar için nesnelerin keskin kenarlı olmaması önemlidir. çünkü miniklerin en çok istedikleri şey kollarına takılan bileklikleri ağızları ile kontrol etmek olur. Anal dönem denen bu dönemde çocukların her bulduklarını ağızlarına götürerek tanımaya çalışması bilekliklerin de tamamen doğal ürünlerden yapılması gerektiğini simgeler. Özellikle renkli bilekliklerin ağza alındıktan sonra renk vermesi ya da üzerinde kullanılan boya maddesini çıkarması çocukların sağlığını olumsuz etkileyecek ve aileler bu bileklikleri tercih etmeyecektir. Üretimlerde ailelere kaliteli malzeme ve sağlıklı ürün kontrolünü sunmanız önemli olur.

Okul Çağı Döneminde Çocuk Bileklikleri

Okula başlayan çocukların çocuk bileklikleri seçimleri de değişen ortamlarına uyum sağlamak adına değişiklik gösterecektir.  Bu yaşlarda okumayı sökmek için çaba harcayan çocukların daha çok bileklik modellerinde isim yazılı ya da en azından harf barındıran bileklikleri seçtikleri bilinir. Aynı zamanda onlar artık nesnelere de daha hakim olduğundan tanıdıkları ve farklı bir tasarımla hayal güçlerine hitap eden nesnelerin küçültülmüş hallerinden üretilen bilekliklere karşı daha sıcak yaklaşacaklardır. Renk konusu bu yaşlarda daha sık inat konusu haline gelir.