hizliyiz.com

Sonuçları Filtrele

Marka

  • Gumush57

Fiyat (TL)

-

Doğal Taş Tesbih

doğal taş tesbihler

Limit:
57 sonuçtan 1 ile 33 arası görüntüleniyor.

Günümüzde pek çok kişi beğendiği ya da kişisel anlamları olan doğal taş çeşitlerini teşbihlerinde görmek istemektedir ve bu sebeple piyasada pek çok farklı doğal taş teşbih çeşidi bulunabilmektedir. Genel görüntüleri aynı olsa da farklı tesbih modelleri taşların görünüşüne göre oluşturulabilmektedir. Özellikle kullanılan diğer parçaların işçiliği ve tarzı teşbihin genel görüntüsünü derinden etkilemektedir. Bu sebeple de iplik, metal ya da ahşap bölümler seçilen taşa uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır.

Doğal taş tesbihler yapımında en çok tercih edilen taşlar ise akik, kaplan gözü, kuvars, obsidyen, ay taşı, oniks ve firuze taşları olarak sayılabilmektedir. Her birinin rengi, dokusu ve anlamı farklı olmakla birlikte pek çoğu şifalı özellikleri ile halk arasında meşhurdur. Kişiler kendi kullanımları kadar yakınlarına hediye olarak da bu tesbihlerden vermekte hatta kimileri farklı modellerin koleksiyonunu yapmaktadır.

Farklı Doğal Taş Tesbihler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Doğal taş tesbih alırken en çok dikkat edilmesi gereken konu taşların kalitesi ve orijinalliğidir. Ne yazık ki piyasada doğal taş olarak sunulanların bir kısmı cam, kristal ya da başka birleşimlerdir. Gerçek bir taşı anlamanın en kolay yolu renklerin zenginliğidir. Hiçbir taş birbirine benzemez ve doğal taşlarda kimi kusurlar bulunmaktadır. Ayrıca taşların parlaklığı ve şeffaflığı da bu noktada dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Bugün yukarıda sayılanların dışında ametist, havlit, lal, sitrin, lav taşı, jade, jasper ve mercan gibi doğal taşlar kullanılmaktadır. Bu taşların arasında kırmızı, mor gibi renkler bulunsa da pek çok tasarım sarı, yeşil, kahve, gri ve siyah tonları ağırlıkta olan taşlar ile dizayn edilmektedir.  

Doğal Taş Tesbih Fiyatları

Tarafımızdan sunulan doğal taş tesbih tasarımları taşlara özgüdür ve taşlar doğal olduğu için hiçbir model birbirinin aynısı değildir. Bu da kişiye özgü bir ürün hissiyatı vermektedir. Yine de belli taşların ve süslerin kullanıldığı farklı modeller arasından seçim yapmak mümkündür. Bu da kişinin beğeneceğinden emin olduğu bir parça almasını kolaylaştırmaktadır. Tesbih fiyatları kullanılan taş sayısı, taşların cinsi, kalitesi ve üzerinde harcanan emeğe göre değişmektedir. Dolayısı ile her modelin fiyatı ayrıca belirlenmektedir. Ayrıca kişiler yarı değerlidense değerli taşlara yani safir ve yakut gibi taş türlerine yöneldiğinde fiyat yelpazesi de değişmektedir çünkü bu taşların fiyatları taşa özel olarak belirlenmektedir. Tüm bunları göz önüne aldığımızda her bütçe ve zevke göre tesbihler bulmak mümkündür.