hizliyiz.com

Teslimat ve İade


TESLİMAT ŞARTLARI 
________________________________________
GENEL HUSUSLAR 
 
STOK
  Firmamız bir çok ürünü elinde bulunduran sıcak satış mağazası olmadığı için stok tutmuyoruz. Bu sebeple de verilen siparişler tedarikçi firmalardan temin edilerek adreslerinize gönderilmektedir veya direk tedarikçi firma depolarından adreslerinize göndertilmektedir. Hemen al butonu aktif olan ürünler bu ürünlerin stoklarımızda olduğunu yada tedarik edebileceğini göstermektedir. Nadiren de olsa, bazı rünler stoklu göründüğü halde tedarikçi firmaların stoklarında bulunmayabiliyor. Böyle bir durumda, irtibat telefonlarınızdan veya e-posta adresinizden mutlaka size ulaşılarak haber verilecektir. Size ulaşabilmemiz için lütfen kişisel bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz…
 
TESLİMAT SÜRESİ
 www.hizliyiz.com, sitesinden alışveriş yapan siz kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ön planda tutmakta ve siparişinizi verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolünü gerçekleştirmektedir. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Ayrıca gerekli görüldüğü takdirde siparişte alt sınır gözetilmeksizin siparişleriniz Banka Güvenlik Onayından geçirilebilmektedir. Bu işlem, kredi kartlarınız ile kötü niyetli 3. kişilerin alışveriş yapmasına engel olmak içindir. Bu durum bazen teslimat süresinin 1 gün uzamasına sebep olabilmektedir. Bunu anlayışla karşılamanızı dileriz. 
 İş günleri içerisinde saat 13:00’a kadar sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, ‘’Hızlı Kargo’’ ibareli ürünler aynı gün kargoya teslim edilmektedir. Bu ibare bulunmayan ürünlerin kargoya teslim edilme süreleri 3 iş günüdür. Bu sürenin uzaması halinde tarafınıza geciktirilmeden bilgi verilir.
 Siparişler kargoya teslim edildikten sonra en erken 1, en geç 7 iş günü içinde kargo şirketi tarafından adresinize ulaştırılır. 7 günlük süre azami olup, genelde siparişinizin kargoya teslim edildiği günün, ilk ertesi iş gününde elinize ulaşmaktadır. Pazar günleri kargo şirketleri çalışmamaktadır. Cumartesi günleri de öğle saatine kadar teslimat yapmaktadırlar bilginiz olsun.
 
SİPARİŞ İPTALİ 
 Hızlıyız stok tutmadığı ürünleri temin edememesi durumunda, satıştan vazgeçme hakkını saklı tutar. Bu durumun, sepetteki bazı ürünler için ortaya çıkması halinde; müşteriden hesap bilgileri alınarak, bilgilerin gelmesini takip eden 7 işgünü içerisinde oluşan fark iade edilir. Ödeme kredi kartı ile yapılmışsa iade işlemi kredi kartına yapılacaktır. Banka işlemlerinden doğabilecek gecikmeden dolayı Hızlıyız sorumlu tutulamaz. Genelde iadeler bankalar arası mahsuplaşma sebebiyle kredi kartlarına 48 saat içerisinde yansımaktadır. 
 
ÜRÜN RENK & AKSESUAR SEÇENEKLERİ
 Siparişini vermiş olduğunuz ürünün alt açıklamasında renk seçeneği yoksa veya siparişinizi geçerken , sipariş notu kısmına  ek bilgi olarak renk konusunda tercih veya açıklama yapmamışsanız stoklarda mevcut olan ürün gönderilir. Ürün fotoğraflarına dekoratif olarak konulan aksesuarlar ürün fiyatlarına dahil değildir. Ürün açıklamasında aksesuar hediyeli olan ürünler özellikle belirtilmektedir. Açıklama olmayan aksesuarlar satışa sunulan ürüne dahil değildir. 
 
ADRES:
 Siparişinizin size en çabuk şekilde ulaşması için lütfen adres ve iletişim bilgilerinizi mümkün olduğu kadar açık yazınız ve doğru yazınız.
 
SİPARİŞ HATALARI 
 Kargo'dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz. Hatalı , sorunlu ve taşıma sırasında deforme olmuş kargo yada ürünü teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturunuz ve geri gönderiniz. Kargoda taşıma esnasında deforme olmuş ürünler tutanaksız iade veya değişime alınmamaktadır.
 
KARGO SEÇENEĞİ VE ÜCRETLERİ
 Kargolarınızı Mng ve Yurtiçi Kargo ile tarafınıza ulaştırıyoruz. Özellikle başka kargo şirketlerini talep etmeyiniz. Kargo ücreti ,ödeme sırasında sistem tarafından otomatik olarak ürün fiyatına eklenmektedir. Bu sebeple de ürün teslimatı sırasında kargo görevlisi sizden hiç bir şekilde kargo taşıma ücreti talep edemez. HEDİYE KAMPANYALI ÜRÜNLERDE HEDİYE ÜRÜNÜN KARGO ÜCRETİ MÜŞTERİYE AİTTİR.
 
YURT DIŞI SİPARİŞLER
 Şu anda Hızlıyız aracılığı ile Yurtdışına online sipariş alınmamaktadır.Yurt dışından sipariş vermek isteyen şahıs veya firmalar bizimle irtibata geçerlerse, kendilerine istediği ürünler konusunda yardımcı oluruz.
 
İADE KOŞULLARI
Garanti
 Hızlıyız’dan satılan tüm ürünler distribütör, üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır.
İade Süresi
 Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün sıfır ürün olarak tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren on dört ( 14 ) günlük süre içinde neden belirtmeksizin iade edebilirsiniz. Tahrip edilmiş, ürün paketi düzetilemeyecek şekilde bozulmuş ve kullanılmış ürünler iade veya değişime alınmayacaktır.
İade Şartları
 İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
• Ürünün faturası, 
• İade talep formu, 
• 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 Elektrikli kullanımı, bebek beşiklerinin kurulumu, Cep telefonu ve Elektronik eşyalarda ekranlarındaki koruyucu bantların çıkarılması  halinde ve Hijyen gerektiren ürünlerin iade alınması mümkün değildir.
 Ancak bazı Hızlıyız kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir. Özel sipariş üzerine üretimi yapılan ürünler yani kişiye özel ürünlerin iade olarak alınması söz konusu değildir.
 Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 7 gün  içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 10 gün içerisinde hesaba yansımaktadır.
İade Şekli
 Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi mail yada iletişim formunu kullanarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. İlgili departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra ürünü teslim aldığınız kargo şirekti olan Mng kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo firmaları ile yapılan gönderilerin ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştıktan sonra 7 gün içinde işleme alınacaktır. 14 günlük yasal iade süresinde sebepsiz yapılan iadelerde kargo ücretleri müşteriye aittir. Kargo ücreti ödenmemiş ürünler kargodan teslim alınmadan geri gönderilecektir.